Argentina: Copa Argentina

Godoy Cruz
?
?
Defensores Unidos
2:10

Australia: Npl Victoria

Kingston City
?
?
Northcote City
12:30

Belarus: Vysshaya Liga

Smolevichi STI
?
?
Zhodino
18:00

Bolivia: Division Profesional - Clausura

Guabira
2
2
Nacional Potosi
Finita
Wilstermann
?
?
Blooming
21:00

Brazil: Serie A

Internacional
?
?
Ceara
012:00

Brazil: Serie B

Atletico GO
?
?
CSA
012:00

Brazil: Serie D - Play Offs

Treze PB
?
?
Imperatriz
2:15

Bulgaria: Parva Liga

Vereya
?
?
Septemvri Sofia
19:30

Chile: Primera Division

Everton
0
1
O'Higgins
Finita

Colombia: Torneo Aguila

Real Santander
1
2
Popayan
Finita
Tigres
?
?
Cortulua
012:00

Czech Republic: 1. Liga

Ostrava
?
?
Jablonec
18:00

Czech Republic: Youth League

Bohemians 1905 U21
?
?
Plzen U21
11:00
Karvina U21
?
?
Trinec U21
11:00
Slovacko U21
?
?
Zlin U21
11:00
Sigma Olomouc U21
?
?
Brno U21
13:00
Hradec Kralove U21
?
?
Ceske Budejovice U21
15:00

Denmark: Superliga

Hobro
?
?
FC Copenhagen
19:00

Ecuador: Serie A - Second Stage

U. Catolica
?
?
Guayaquil City
2:15

Europe: Euro U19

England U19
?
?
France U19
17:30
Ukraine U19
?
?
Turkey U19
17:30

Europe: Uefa Regions' Cup - Qualification - Preliminary

Ironi Tiberias (Am)
?
?
Dostar Astana (Am)
16:00
Paide III
?
?
Nevezis (Am)
16:00

Iceland: Pepsideild

Grindavik
?
?
Keflavik
21:15

Indonesia: Liga 1

Persela Lamongan
?
?
Madura United
10:30
PSMS Medan
?
?
PSM Makassar
14:00

Ireland: Premier Division

Cork City
?
?
Derry City
20:45

Malaysia: Super League

PKNP
?
?
Johor DT
15:00
Terengganu
?
?
Kelantan
15:00

Mexico: Primera Division - Apertura

Santos Laguna
2
1
Lobos BUAP
Finita
Necaxa
2
1
Club America
Finita

Mozambique: Mocambola

Maxaquene
?
?
LD Maputo
15:00

Myanmar: National League

Yangon United
?
?
Hantharwady United
11:00

North and Central America: Central American and Caribbean Games

Colombia U21
1
1
Honduras U21
Finita
Venezuela U21
?
?
Haiti U21
23:00
Mexico U21
?
?
El Salvador U21
2:00

Norway: Division 2 - Group 2

K. Oslo
?
?
Valerenga 2
19:00

Norway: Division 3 - Group 4

Tertnes
?
?
Sogndal 2
19:00
Rosenborg 2
?
?
Byasen
19:00

Paraguay: Primera Division - Clausura

Sp. Luqueno
2
2
Sol de America
Finita
Independiente
?
?
Nacional Asuncion
22:50
Dep. Capiata
?
?
Libertad Asuncion
012:00

Poland: Ekstraklasa

Zaglebie Sosnowiec
?
?
Piast Gliwice
18:00

Romania: Liga 1

Gaz Metan Medias
?
?
Concordia
17:00
CS U. Craiova
?
?
Poli Iasi
20:00

Russia: Fnl

Spartak Moscow 2
?
?
Kursk
16:00

Serbia: Super Liga

Sp. Subotica
?
?
Macva
17:00

Slovakia: Fortuna Liga

Nitra
?
?
Trencin
Posticipata

Sudan: Premier League - Championship Group

Ahli Shendi
?
?
Al-Merreikh
20:00
Hay al-Arab
?
?
Al-Hilal Omdurman
20:00
Amal Atbara
?
?
Hay Al Wadi
20:00

Sweden: Allsvenskan

Hammarby
?
?
Dalkurd
19:00
Norrkoping
?
?
Elfsborg
19:00

Ukraine: Premier League

Ch. Odessa
?
?
Olimpik Donetsk
18:00

Usa: Mls

Minnesota
5
1
Los Angeles FC
Finita

Uzbekistan: Super League

AGMK
?
?
Bukhoro
16:00
Pakhtakor
?
?
Met. Bekobod
17:00
Nasaf Qarshi
?
?
Kokand 1912
18:00

Venezuela: Primera Division - Clausura

Zamora
3
1
La Guaira
Finita

World: Club Friendly

Perth Glory
?
?
Chelsea
13:30
Eibar
?
?
Basaksehir
15:30
Trabzonspor
?
?
Al-Duhail
17:00
Silvolde
?
?
Antalyaspor
19:00
Gent
?
?
Strasbourg
20:30
Inverurie Loco Works
?
?
Aberdeen
20:45
Leatherhead
?
?
Hampton and Richmond
20:45
Preston
?
?
Burnley
20:45